Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Індексація доходів демобілізованого працівника

Як нарахувати індексацію працівнику, який у березні 2015 року був призваний під час мобілізації на військову службу і після демобілізації з 15 серпня 2016 року став до роботи?

Нагадаємо, згідно зі ст. 119 КЗпП за працівниками підприємства, призваними на військову службу під час мобілізації, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток.

Середній заробіток у таких випадках обчислюється відповідно до п. 2 Порядку № 100: виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передували призову на військову службу. Виплати, на підставі яких він визначався, підлягали коригуванню на коефіцієнт законодавчого підвищення окладів (п. 10 Порядку № 100).

Так, у ситуації, про яку йдеться у запитанні, середній заробіток розраховувався виходячи з виплат за січень та лютий 2015 року.

Однак, незважаючи на те що коригування середнього заробітку відбувалося, індексація працівнику за час його військової служби не нараховувалася, оскільки відповідно до п. 3 Порядку № 1078 виплати, які обчислюються із середньої зарплати, не є об’єктом індексації.

Водночас грошове забезпечення за місцем служби мало індексуватися на загальних підставах згідно із Порядком № 1078. У нашому випадку служба розпочалася у березні 2015 року. Тому за чинними на той час нормами розрахунки ІСЦ для визначення права військовослужбовця на індексацію мали починатися з індексу березня 2015 року – тоді він уважався новоприйнятим на військову службу (як у подальшому могли індексуватися його доходи на службі, читайте «Індексація доходів військовослужбовців: нюанси проведення»).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали