• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Економія на соцпакеті: як дотримати всіх формальностей

19.03.2019 1024 0 1

Новації в оплаті праці – 2019

Трудовий чи цивільно-правовий: який договір і коли застосовувати

Поняття «Соціальний пакет» не закріплене в законодавстві про працю. До того ж, КЗпП не зобов’язує працедавців забезпечувати ним своїх працівників. Наявність і умови надання соцпакета – добровільне рішення працедавця, направлене на формування його позитивного іміджу в діловій сфері та на ринку праці. Воно обумовлене бажанням додаткового стимулювання працівників. Але інколи перегляд або скасування соцпакета – єдиний шанс скоротити витрати на персонал, не вдаючись до звільнення. Про те, як правильно оформити документи в разі рішення скоротити соцпакет, ітиметься в запропонованому матеріалі.

Обов’язкового набору соцпакета не існує. Структура та наповнення на розсуд працедавця залежно від його фінансових можливостей, політики управління персоналом і загалом від готовності витрачати гроші. Зазвичай до пакета входять базові (оплата харчування, проїзду, послуг мобільного зв’язку, поліса добровільного медичного страхування) та додаткові складові (оплата навчання, відпочинку, оренда житла для працівників тощо).

Так от, скасовуючи або скорочуючи яку-небудь складову соцпакета, працедавцеві слід звернути увагу на зміст п. 2.3 Інструкцій зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5 (далі Інструкція № 5), в якому наведено перелік заохочувальних і компенсаційних виплат. Адже саме такі виплати є складовими зарплати (ч. 3 ст. 2 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», далі – Закон № 108)

Нагадаємо, що зменшити зарплату в односторонньому порядку працедавець може на підставі норм ст. 103 КЗпП і ч. 2 ст. 29 Закону № 108. Водночас про запровадження нових або зміну діючих умов оплати праці у бік погіршення працедавець зобов’язаний попередити працівника не пізніше ніж за два місяці до їх запровадження.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали