• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Директор або головний бухгалтер іде у відпустку: нюанси оформлення

21.05.2018 9159 2 10

Спецтема «Відпустки: оформлення та облік»

Директор і головний бухгалтер мають таке саме право на відпустку, як і інші працівники. Однак оформлення відпустки цих посадових осіб має свої особливості. Адже у зв'язку з їх тимчасовою відсутністю виникає низка запитань: хто може виконувати обов'язки директора та головбуха у випадку їх відсутності, чи потрібно про таку тимчасову заміну повідомляти держреєстратора, податкову та інші держоргани і т. д. У консультації розповімо про всі нюанси даної процедури, які можуть виникати на практиці.

Відразу зазначимо, що законодавством це питання недостатньо врегульоване. Із директором (генеральним директором) укладається трудовий договір, тому він, як і інші співробітники, є найманим працівником. Тому процедура оформлення щорічної відпустки директора така:

  • відпустка надається директору згідно із графіком відпусток (ст. 10 Закону № 504). Графік може затверджуватися власником або уповноваженим ним органом (наприклад, самим же директором) разом із профспілкою (якщо вона є на підприємстві);
  • за два тижні до початку встановленого графіком строку кадрова служба направляє директору повідомлення із зазначенням дати початку відпустки. Заява працівника про надання відпустки не є обов'язковим документом. Однак на практиці вона подається, щоб уточнити тривалість щорічної відпустки. Тому директор може теж подати таку заяву, адресовану самому собі. Водночас у статуті юрособи може бути передбачений й інший порядок подання заяви директором, наприклад на ім'я голови зборів учасників ТОВ;
  • видається наказ про надання відпустки в 2 примірниках. Наказ, як і заяву, директор теж оформляє на себе. Повноваження директора на видання наказів (розпоряджень) закріплюються в статуті (положенні). Типова форма такого наказу законодавством не встановлена, тому директор може скласти його у вільній формі, але із зазначенням обов'язкових реквізитів (див. зразок 1).

Що стосується інших видів відпусток (соціальних, без збереження зарплати і т. д.), то вони надаються директору в такому ж порядку, як і іншим працівникам, за винятком того, що директор оформляє такі накази теж на себе.

Як оформити покладання обов'язків директора на іншу особу?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали