• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Заявка на переміщення пального: кому, коли та як подавати

15.10.2019 790 0 0

Спецпроект «Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність»

Цього року було запроваджено багато нововведень, які стосуються обігу пального. Крім контролю за пальним за допомогою акцизного податку (далі – АП) держава також бажає контролювати переміщення пального неплатниками акцизу. Ідеться про те, що в разі переміщення пального транспортним засобом (далі – ТЗ), який не є акцизним складом (далі – АС) пересувним, власник пального – неплатник акцизу повинен подати до податкової заявку на переміщення пального (далі – заявка) за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 05.08.19 р. № 188 (далі - Наказ № 188, набув чинності з 01.07.19 р.). У такий спосіб контролюється усе пальне, навіть те, що переміщується для власних потреб. У консультації розглянемо, як подати заявку та відзвітувати про переміщення пального.

Нагадаємо, особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники АП (пп. 212.3.4 ПК). Також платник повинен зареєструвати свої АС у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (пп. 14.1.6, 230.1.2 ПК).

Для довідки: визначення АС наведено в пп. 14.1.6 ПК. У ньому докладно прописано, який об’єкт відноситься до АС та має бути зареєстрований платником АП, а який не є таким. Зокрема, до АС не належать приміщення/територія, на якій єдинник четвертої групи зберігає пальне, якщо його об’єми пального протягом календарного року не перевищують 10 тис. м3 (10 млн л).

АС може бути не тільки капітальна споруда, а й пересувний об’єкт, тобто ТЗ, на якому на митній території України (далі – МТУ) переміщується та/або зберігається пальне (пп. 14.1.61 ПК). Такий АС називається пересувним.

АС пересувні автоматично включаються до переліку ТЗ, що переміщують пальне або спирт етиловий (далі – Перелік), на підставі акцизних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних (пп. 230.1.5 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали