• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Заповнюємо журнал реєстрації касових ордерів

01.08.2019 1632 0 0

Касові операції

Згідно з п. 33 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148), прибуткові та видаткові касові ордери (далі – ПКО та РКО) до передачі в касу реєструються бухгалтером у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (далі – журнал).

Майте на увазі! РКО, оформлені на підставі видаткових відомостей, реєструються в журналі тільки після здійснення виплат, зазначених у таких відомостях (п. 33 Положення № 148).

Типові форми № КО-3, № КО-3а наведено в додатку 4 до Положення № 148. Підприємство може самостійно вибрати, яку із цих форм йому використовувати.

Ведуть журнал юрособи, які зобов’язані оформляти касові ордери. Фізособи-підприємці не зобов’язані вести касові ордери, тому вони журнал не ведуть.

Журнал типової форми № КО-3 або № КО-3а ведуть окремо за прибутковими та видатковими операціями (п. 33 Положення № 148). Тобто підприємство веде один журнал реєстрації прибуткових і видатквих касових документів, у якому окремо реєструє ПКО та РКО (див. ЗІР, категорія 109.15).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали