• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виграли суд у боржника: коли визнавати дохід в сумі штрафних санкцій?

08.10.2018 79 0 1

Підприємство – платник податку на прибуток подало до суду на свого контрагента, який порушив умови господарського договору. У позові підприємство заявило суму штрафних санкцій, що підлягає сплаті контрагентом згідно з угодою. У вересні 2018 року суд виніс постанову на користь підприємства. Але настав жовтень, а контрагент так досі і не сплатив штраф. Коли підприємству визнавати в обліку дохід у сумі штрафних санкцій – у вересні чи тоді, коли контрагент сплатить штраф?

Дохід від штрафних санкцій у цьому випадку потрібно визнавати на дату судового рішення – у вересні. Пояснимо, чому так.

Нагадаємо, що в бухобліку застосовується принцип нарахування (ст. Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV). Згідно із цим принципом доходи і витрати відображаються у бухобліку і фінансовій звітності у момент їх виникнення – незалежно від дати надходження або сплати коштів. Тому для нарахування доходу абсолютно неважливо, коли саме контрагент зволить сплатити штраф.

Згідно з п. 5 П(С)БО 15 дохід визнається, зокрема, при збільшенні активу, якщо таке збільшення приводить до зростання власного капіталу підприємства. Але за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали