• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Поворотна фіндопомога: договір позики в гривні

12.04.2018 13070 1 19

Різні види фінансової допомоги в бухгалтерському та податковому обліку

Поворотна фінансова допомога – це універсальний інструмент поповнення обігових коштів підприємства. Крім того, підприємство може не тільки отримувати, але й надавати таку допомогу, наприклад, своїм співробітникам, засновнику, директору і т. д. У консультації ми розповімо, як правильно оформити надання/отримання фіндопомоги в гривні і що потрібно врахувати при укладенні договору позики.

Згідно з пп. 14.1.257 ПК поворотна фінансова допомога – це сума коштів, яка надійшла платнику податків у користування за договором, що не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими грошима, і підлягає обов'язковому поверненню.

У цивільному законодавстві поняттю «поворотна фінансова допомога» відповідає договір позики (§ 1 гл. 71 ЦК). За договором позики одна сторона (позикодавець, кредитор) передає у власність другій стороні (позичальнику, боржнику) кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцю таку ж суму грошей (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та якості (ст. 1046 ЦК) (див. зразок 1, який можна завантажити в кінці публікації).

Зразок 1

м. Київ                                                                01.03.18 р.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали