• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відступлення права вимоги: облікові аспекти

05.12.2019 225 0 0

Читайте за темою:

Порядок стягнення та облік списання боргів

У цій консультації йтиметься про особливості відображення в обліку сторін операцій із закриття взаємних розрахунків у рамках договорів відступлення права вимоги боргу. Правові аспекти оформлення такої операції висвітлено в матеріалі «Відступлення права вимоги як спосіб роботи з боргами: правові аспекти».

Нагадаємо, відступленням права вимоги для цілей податкового обліку є операція з переуступки кредитором права вимоги боргу третьої особи новому кредиторові з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу кредиторові або ж без компенсації (пп. 14.1.255 ПК). Відступити можна вимогу як грошового, так і товарного боргу. Розглянемо докладніше, як відображаються ці операції в обліку на практичних ситуаціях.

Постачальник (первісний кредитор) відвантажив товар покупцеві (боржникові) на суму 60 000 грн (у т. ч. ПДВ – 10 000 грн). Покупець за товар не розрахувався. Згодом постачальник відступив право вимагати борг третій особі (новий кредитор). Борг був переданий за номінальною вартістю.

Розглянемо облік у кожної зі сторін.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали