• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Відступлення права вимоги як спосіб роботи з боргами: правові аспекти

05.12.2019 203 0 1

Читайте за темою:

Порядок стягнення та облік списання боргів

У деяких ситуаціях позбутися наявного боргу можна шляхом укладання договору про відступлення права вимоги. Як правильно оформити такий договір і що при цьому потрібно врахувати, розповімо в консультації.

Питання заміни осіб у договірних зобов’язаннях урегульовано гл. 47 ЦК. Так, згідно зі ст. 512 ЦК одна з підстав для заміни осіб у зобов’язанні – укладання угоди про відступлення права вимоги.

Господарський договір передбачає наявність як мінімум двох сторін: кредитора (особа, яка має право вимагати від боржника виконання його обов’язків) і боржника (особа, яка зобов’язана вчинити на користь кредитора певні дії, наприклад передати майно, сплатити гроші і т. п.) (ст. 509 ЦК). Кредитор (далі – первісний кредитор) у зобов’язанні може бути замінений іншою особою (далі – новий кредитор) шляхом передавання своїх прав за правочином іншій особі (відступлення права вимоги). Такі відносини нерідко називають цесією, а сторони подібних угод – цедентом (первісний кредитор) і цесіонарієм (новий кредитор).

До нового кредитора переходять усі права первісного кредитора в обсязі та на умовах, що існували на момент такого переходу, якщо інше не передбачене договором або законом (ст. 514 ЦК). Таким чином, для боржника умови та обсяг зобов’язань залишаються колишніми, тільки виконувати їх він буде на користь нового кредитора.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали