• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Послуги транспортного експедирування

14.08.2018 664 0 2

У консультації розглянемо особливості обліку операцій у рамках договору транспортного експедирування (далі – ТЕ), а також правила визначення місця постачання експедиторських послуг для цілей ПДВ. Зазначимо, що роз'яснення про порядок обкладення ПДВ операцій у сторін договору ТЕ наведено в Узагальнюючій консультації № 610. Незважаючи на те що документ підготовлено ще в 2012 році, він актуальний і сьогодні (у частині, що не суперечить діючим нормам ПК). ДФС у роз'ясненнях питань, пов'язаних з операціями за договором ТЕ, також посилається на цю консультацію (ЗІР, категорія 101.20).

Транспортно-експедиторські послуги складаються з комплексу послуг, пов'язаних із підготовкою та відправленням вантажів, їх супроводом по шляху проходження, проведенням взаєморозрахунків, контролем над отриманням вантажів і т. п. Відносини між суб'єктами господарювання, які надають послуги ТЕ (експедиторами), і підприємствами (підприємцями) – відправниками вантажу (вантажоотримувачами), регламентуються договором ТЕ.

Послуги ТЕ надаються клієнту (замовнику) при доставці вантажу територією України (внутрішні перевезення), при експорті та імпорті вантажу (міжнародні перевезення), а також при транзиті вантажу через територію України (транзитні перевезення).

Договір ТЕ за своїм змістом може бути:

  • прямим (договір на постачання послуг) – у цьому випадку експедитор самостійно надає послуги перевезення (комплекс послуг);
  • посередницьким (договір на купівлю послуг) – коли експедитор залучає до виконання своїх зобов'язань третіх осіб (наприклад, перевізника). У цьому випадку він діє від свого імені або від імені клієнта. Такий договір за своєю суттю може бути договором комісії (ст. 1011 ЦК) або доручення (ст. 1000 ЦК);
  • змішаним – коли договір містить у собі ознаки як прямого, так і посередницького договору. Наприклад, перевезення вантажу експедитор виконує самостійно, будучи безпосереднім виконавцем, а до виконання послуг навантаження-розвантаження залучає інших осіб, діючи як посередник.

Платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом за належне виконання договору ТЕ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали