• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік допомоги у вигляді безплатних товарів, послуг

Різні види фінансової допомоги в бухгалтерському та податковому обліку

Розповімо про особливості відображення в обліку операцій з безплатної передачі та отримання товарів (послуг), у тому числі і від нерезидента.

Розглянемо, як відображаються в податковому та бухгалтерському обліку операції з безплатної передачі товарів, послуг між резидентами України – платниками податку на прибуток і ПДВ.

Безплатно отримані запаси оформляються: накладною-вимогою на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів, товарно-транспортною накладною з використанням штампа (оцінки) про оприбуткування, актом приймання матеріалів або прибутковим ордером, який складається відповідальною особою в день приймання запасів (п. 3.5 Методрекомендацій № 2).

Зазначимо, що в даному випадку можна використовувати як типові форми документів, затверджені Наказом № 193, так і форми, розроблені самостійно, за умови, що вони містять усі обов'язкові реквізити, передбачені для первинного документа ст. 9 Закону № 996. Так, розрахунок первісної вартості безплатно отриманих товарів можна оформити бухгалтерською довідкою. Нагадаємо, форма такої довідки наведена в додатку до Методрекомендацій № 356. При бажанні цю форму можна допрацювати залежно від цілей її використання.

У дарувальника. При безплатній передачі товарів (робіт, послуг) дарувальник дохід не визнає (не виконуються критерії п. 5 П(С)БО 15), а витрати відображає у звітному періоді, у якому відбулася безплатна передача, проведенням Дт 949 «Інші витрати операційної діяльності» – Кт 20–22, 25–28.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали