• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спецодяг, що побував у вжитку: як видати повторно?

Спецодяг: оформлення та облік

Ситуація: працівнику був виданий новий спецодяг. Але незабаром він звільнився, а спецодяг здав назад на склад. Чи можна його повторно видати іншому працівнику? І як його обліковувати?

Відразу скажемо, що якщо одяг, що був у вжитку, відповідає санітарно-гігієнічним вимогам і здатний виконувати свої захисні функції, він може бути використаний повторно. А його облік залежить від багатьох факторів. Розглянемо докладніше.

Як відомо, роботодавець зобов'язаний за свій рахунок забезпечувати придбання, комплектування, видачу працівникам й утримання спецодягу відповідно до нормативно-правових актів про охорону праці та колективного договору (ст. 163 КЗпП; ст. 8 Закону від 14.10.92 р. № 2694-XII, далі – Закон № 2694).

Зрозуміло, що спецодяг, як і інші засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ), повинен виконувати властиві йому захисні функції. При цьому він може використовуватися доти, доки їх не втратить. А значить, працівнику цілком може бути виданий спецодяг належної якості, який раніше вже кимсь використовувався.

Які умови видачі та використання «беушного» спецодягу?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали