Ремонти та поліпшення орендованого майна в обліку орендаря
Оренда нерухомості, автомобілів, землі: правові та облікові аспекти
Передавши об᾿єкт основних засобів (далі – ОЗ) за договором операційної оренди орендодавець продовжує обліковувати його в себе на балансі. Тому якщо такий орендодавець здійснює ремонти об᾿єкта в оренді, то облік та оподаткування таких операцій здійснюється в нього за загальними правилами, передбаченими для ремонтів власних ОЗ.
Водночас орендар, який отримав у користування об᾿єкт ОЗ за договором операційної оренди, зобов᾿язаний повернути такий об᾿єкт орендодавцеві в тому стані, у якому він був отриманий, з урахуванням нормального зносу або в стані, обумовленому в договорі (ч. 1 ст. 785 Цивільного кодексу, далі - ЦК). Тому для підтримання нормального стану орендованого об᾿єкта ОЗ можуть знадобитися регулярне проведення його технічного обслуговування, а також ремонти. При цьому за загальним правилом, установленим ст. 776 ЦК, орендар зобов᾿язаний виконувати тільки поточний ремонт орендованого майна. Однак за умови згоди орендодавця такий орендар може здійснювати не тільки поточний ремонт, але й капітальний, результатом якого може стати поліпшення об᾿єкта оренди (ст. 778 ЦК). У консультації розглянемо, як ремонти та поліпшення орендованого майна відображаються в обліку орендаря.
Під поточним ремонтом розуміється ремонт, який здійснюється для забезпечення або відновлення працездатності об᾿єкта ОЗ та полягає в заміні та/або відновленні окремих його частин.
Капітальним є ремонт, виконуваний для відновлення справності та повного або близького до повного відновлення ресурсу та характеристик об᾿єкта із заміною або відновленням його частин, включаючи основні.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року