Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реалізація пального з одного АС на інший

15.10.2019 1351 0 0

Спецпроект «Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність»

При переміщенні пального платниками акцизного податку з одного акцизного складу (далі – АС) на інший можливо декілька варіантів оформлення акцизної накладної (далі – АН) залежно від того, чи переміщується пальне за допомогою пересувного АС (далі – ПАС), чи є це переміщення внутрішнім або продажем іншому платникові, а також чи відомо при відвантаженні, на який АС прибуде пальне. У консультації розглянемо порядок заповнення АН залежно від операцій.

Платник, який реалізує пальне, зобов’язаний скласти АН у двох примірниках у випадку реалізації пального з АС на інший АС, у тому числі через трубопровід, або з використанням ПАС, якщо до реалізації пального такий інший АС уже відомий (п. 231.3 ПК).

Той, хто складає АН, реєструє перший примірник в ЄРАН, а другий направляє отримувачеві. Отримувач зобов’язаний зареєструвати другий примірник в ЄРАН після реєстрації першого примірника та отримання пального. Якщо відправник та отримувач – одна особа (наприклад, платник переміщує пальне між своїми АС), АН також складається у двох примірниках і реєструється за такими ж правилами.

Перший примірник АН при реалізації пального з одного АС на інший реєструється в день складання АН, але не пізніше здійснення операції з реалізації, тобто в день відвантаження, а другий – не пізніше 3 календарних днів (далі – к. д.), що настають за днем отримання пального на інший АС.

При реалізації пального з АС на АС через ПАС АН заповнюється з урахуванням таких особливостей:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали