Витрати і доходи від страхування майна
06.12.2017 608 0 2
У консультації розглянемо, як відобразити в податковому та бухгалтерському обліку доходи і витрати, пов'язані зі страхуванням майна підприємства.
Порядок страхування регулюється Законом № 85. Згідно зі ст. 1 цього Закону страхування — це вид цивільно-правових відносин із захисту майнових інтересів фізичних та юридичних осіб при настанні страхових випадків, визначених договором страхування або діючим законодавством, за рахунок грошових фондів, які формуються шляхом сплати фізичними та юридичними особами страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) і доходів від розміщення коштів цих фондів.
Як бачимо, операція зі страхування майна передбачає наявність договору страхування. Такий договір укладається в письмовій формі між страхувальником та страховиком і, зокрема, містить: розмір страхової суми, перелік страхових випадків, розміри страхових внесків (платежів, премій) і строк їх сплати, умови здійснення страхової виплати та іншу інформацію згідно зі ст. 16 Закону № 85.
За договором страхування майна підприємство може застрахувати будь-яке майно, наприклад, основні засоби (будівлі та споруди, виробниче обладнання, машини, верстати і т. д.), виробничі запаси, готову продукцію або інше майно, у тому числі й орендоване.
Страхування майна зазвичай здійснюється в добровільному порядку (ст. 6 Закону № 85). До обов'язкових видів страхування майна відноситься, наприклад, страхування об'єкта іпотеки або майна, переданого в концесію (п. 35, 40 ст. 7 Закону № 85).
Наведемо визначення основних понять, які ми будемо використовувати в консультації.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року