• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Витрати і доходи від безплатного надання та отримання товарів, робіт, послуг

У консультації розглянемо особливості обліку операцій із безплатного надання товарів (робіт, послуг) в особи, яка їх надала, та особи, яка їх отримала.

Бухоблік операцій із безплатної передачі товарів (безплатного виконання робіт, надання послуг) ведеться за загальними правилами обліку. Ніяких спеціальних норм для таких операцій П(С)БО не передбачено.

Дохід визнають під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що приводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання за рахунок внесків учасників підприємства) (п. 5 П(С)БО 15). Є й додаткова умова – оцінка доходу може бути достовірна визначена.

Витрати визнаються в бухобліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань, що призводить до зменшення капіталу підприємства. Але за умови, що витрати можуть бути достовірно визначені. Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються в складі витрат того звітного періоду, у якому вони були фактично здійснені (п. 6, 7 П(С)БО 16).

Назвемо умовно особу, яка безплатно передає товари (роботи, послуги), дарувальником, а особу, яка їх отримує, – отримувачем.

У дарувальника

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали