• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працівник не повернув спецодяг при звільненні: що в обліку

Спецодяг: оформлення та облік

Що ви дізнаєтеся із цієї статті: що робити роботодавцеві, якщо працівник при звільненні не повернув виданий йому спецодяг.

Що можна зробити на практиці: скористатися нашими рекомендаціями, щоб правильно відобразити в обліку таку ситуацію.

Ситуація
Працівник підприємства отримав спецодяг, який повинен був повернути після закінчення встановленого строку служби або раніше у разі звільнення. Проте працівник звільнився, а спецодяг не повернув. При цьому на дату звільнення встановлений строк використання спецодягу ще не минув. Виникло запитання: що робити в обліку?

Спецодяг, виданий безплатно працівникові, є власністю підприємства. Тому цілком логічно, що він підлягає поверненню (п. 4.1 Положення, затвердженого наказом Держкомітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.08 р. № 53):

  • після закінчення строку його використання;
  • при звільненні працівника з підприємства;
  • при переведенні працівника на цьому ж підприємстві на іншу роботу або інше робоче місце, при зміні виду робіт, упровадженні нових технологій, уведенні нових і заміні наявних засобів праці та в інших випадках, коли використання виданого спецодягу більше не є для працівника необхідним.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали