• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Прямі матеріальні витрати на виробництво

02.08.2019 482 0 0

Облік витрат на виробництво продукції

У консультації розповімо про документальне оформлення операцій із відпускання запасів у виробництво, методи оцінки запасів при списанні та методи контролю над використанням запасів.

Типові форми, у яких відображається рух запасів, затверджені Наказом № 193. Однак підприємство може використовувати й самостійно розроблені форми первинних документів з обліку руху запасів. Зрозуміло, за умови, що такі документи містять обов’язкові реквізити, передбачені ст. 9 Закону № 996 і п. 2.4 Положення № 88.

Розглянемо, які типові форми, затверджені Наказом № 193, застосовуються при оформленні операцій із передачі запасів у виробництво:

  • Лімітно-забірні картки типових форм № М-8, № М-9 – для обліку відпускання матеріалів, які систематично витрачаються при виготовленні продукції, а також для поточного контролю над дотриманням установлених лімітів відпускання матеріалів на виробничі потреби, є виправдувальним документом для списання матеріальних цінностей зі складу;
  • Акт-вимога на заміну (додатковий відпуск) матеріалів типової форми № М-10 – для обліку відпускання матеріалів понад установлений ліміт або при заміні матеріалів і є підставою для списання матеріалів зі складу;
  • Накладна-вимога на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів типової форми № М-11 – для обліку руху матеріальних цінностей усередині підприємства та їх відпускання господарствам свого підприємства, розташованим за межами його території;
  • Картка складського обліку матеріалів типової форми № М-12 – для обліку руху матеріалів на складі за кожним сортом, видом та розміром, заповнюється на кожний номенклатурний номер матеріалу.

Матеріали відпускаються тільки тим працівникам, які включені до списку осіб, які мають право їх отримувати. Такий список затверджується наказом по підприємству з відповідним оформленням зразків підписів зазначених осіб.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали