Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Продаж об'єкта фінансової оренди орендодавцем: облікові аспекти

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж орендодавцем об'єкта фінансової оренди третій особі.

Що можна зробити на практиці:

  • укласти із третьою особою (новим кредитором) договір купівлі-продажу, згідно з яким до нього перейде право власності на об'єкт фінансової оренди;
  • у бухгалтерському обліку відобразити операцію, як показано в нашому прикладі, виходячи з особливостей взаємовідносин фінлізингу.

Особливості фінансової оренди

Фінансова оренда – це в першу чергу оренда, тобто угода, за якою орендар придбаває права користування необоротним активом за плату протягом строку, узгодженого з орендодавцем (п. 4 П(С)БО 11 «Оренда»). Основна відмінність фінансової оренди від операційної полягає в тому, що всі ризики і вигоди, пов'язані з правом користування і володіння активом, передаються орендареві. При цьому право власності (право розпорядження) на об'єкт фінлізингу залишається в орендодавця (п. 1 ст. 806 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Із цією відмінністю пов'язані особливості обліку операцій із фінансової оренди в орендодавця та орендаря.

Ми не вникатимемо в усі подробиці бухгалтерського обліку операцій із фінансової оренди, відображення фінансових доходів і витрат – вони розглянуті в консультації «Нарахування та сплата лізингових платежів». Зупинимося тільки на тих моментах, які нам потрібні для вивчення питання, що розглядається.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали