Продаж об'єкта фінансової оренди орендодавцем: облікові аспекти
27.10.2016 292 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як відобразити в бухгалтерському та податковому обліку продаж орендодавцем об'єкта фінансової оренди третій особі.
Що можна зробити на практиці:
- укласти із третьою особою (новим кредитором) договір купівлі-продажу, згідно з яким до нього перейде право власності на об'єкт фінансової оренди;
- у бухгалтерському обліку відобразити операцію, як показано в нашому прикладі, виходячи з особливостей взаємовідносин фінлізингу.
Особливості фінансової оренди
Фінансова оренда – це в першу чергу оренда, тобто угода, за якою орендар придбаває права користування необоротним активом за плату протягом строку, узгодженого з орендодавцем (п. 4 П(С)БО 11 «Оренда»). Основна відмінність фінансової оренди від операційної полягає в тому, що всі ризики і вигоди, пов'язані з правом користування і володіння активом, передаються орендареві. При цьому право власності (право розпорядження) на об'єкт фінлізингу залишається в орендодавця (п. 1 ст. 806 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Із цією відмінністю пов'язані особливості обліку операцій із фінансової оренди в орендодавця та орендаря.
Ми не вникатимемо в усі подробиці бухгалтерського обліку операцій із фінансової оренди, відображення фінансових доходів і витрат – вони розглянуті в консультації «Нарахування та сплата лізингових платежів». Зупинимося тільки на тих моментах, які нам потрібні для вивчення питання, що розглядається.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року