ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях
Податковою пільгою згідно з п. 30.1 ПК уважається звільнення від обов’язку нарахування та сплати податку й збору або їх сплата в меншому розмірі. Під це визначення підходять операції, звільнені від обкладення ПДВ, та операції, що обкладаються ПДВ за ставками 7 % і 0 %. Розглянемо особливості оформлення податкових накладних (далі – ПН) на такі операції, крім вивезення товарів за митну територію України (далі – МТУ).
За ставкою 7 % обкладаються постачання на МТУ (пп. «в» п. 193.1 ПК):
«Карантинні» зміни! У п. 71 підрозд. 2 розд. ХХ ПК передбачено, що тимчасово, на період з 17.03.20 р. і до останнього календарного дня місяця, в якому завершується карантин, установлений КМУ на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від обкладення ПДВ операції з увезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у т. ч. лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ. Про деталі – в матеріалі «Карантинна» пільга з ПДВ: як підтвердити право на її застосування».
Є особливості обкладення ПДВ! Якщо поставляються ліки, вартість яких повністю або частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, датою виникнення податкових зобов’язань із ПДВ є дата їх зарахування на банківський рахунок постачальника (п. 187.7 ПК).