• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Постачання товарів/послуг із застосуванням пільг

13.02.2020 127 0 0

ПДВ: податкова накладна та розрахунок коригування в різних ситуаціях

Податковою пільгою згідно з п. 30.1 ПК уважається звільнення від обов’язку нарахування та сплати податку й збору або їх сплата в меншому розмірі. Під це визначення підходять операції, звільнені від обкладення ПДВ, та операції, що обкладаються ПДВ за ставками 7 % і 0 %. Розглянемо особливості оформлення податкових накладних (далі – ПН) на такі операції, крім вивезення товарів за митну територію України (далі – МТУ).

На сьогодні за ставкою 7 % обкладаються постачання на МТУ (пп. «в» п. 193.1 ПК):

  • лікарських засобів, дозволених для виробництва й застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів;
  • медвиробів, які внесено до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних техрегламентів, що підтверджується документом про відповідність, і дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію та застосування в Україні;
  • лікарських засобів, медичних виробів та/або медобладнання, дозволених для застосування в рамках клінічних випробувань, дозвіл на виробництво яких надане відповідним органом.

Є особливості обкладення ПДВ! Якщо поставляються ліки, вартість яких повністю або частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, датою виникнення податкових зобов’язань із ПДВ є дата їх зарахування на банківський рахунок постачальника (п. 187.7 ПК).

Особливості оформлення ПН у випадку продажу аптекою ліків з оплатою за рахунок бюджетних коштів розглянуто в ІПК ДФС від 30.07.19 р. № 3561/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. У ній податківці дійшли висновку, що в даному випадку ПН складається на особу, якій поставляються товари/послуги (у т. ч. якщо обов’язок з оплати/часткової оплати товарів/послуг покладено на іншу особу).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали