• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи підлягають інвентаризації розрахунки з підзвітними особами?

Підприємство готується до проведення річної інвентаризації. Чи потрібно проводити інвентаризацію розрахунків із підзвітними особами? І якщо так, то яким чином це зробити?

Так, розрахунки з підзвітними особами підлягають інвентаризації. Це випливає з п. 7.3 та абзацу третього п. 7.4 розд. III Положення про інвентаризацію активів і зобов'язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).

Нагадаємо: заборгованість підзвітних осіб ураховується в балансі підприємства в загальній сумі дебіторської та кредиторської заборгованості, яка інвентаризується в обов'язковому порядку. Нагадаємо, що така інвентаризація повинна бути проведена в тримісячний період до дати річного балансу (п. 10 розд. I Положення № 879).

Інвентаризація розрахунків із підзвітними особами полягає у звірянні документів і записів у реєстрах обліку, а також у перевірці обґрунтованості сум, відображених на однойменному субрахунку 372.

Тобто в ході інвентаризації потрібно перевірити ще раз авансові звіти та додані до них первинні документи, щоб переконатися в правильності відображення сум дебіторської та/або кредиторської заборгованості підзвітних осіб в аналітичному та в синтетичному обліку підприємства.

Результати такої інвентаризації оформляються Актом інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 17.06.15 р. № 572 (далі – Наказ № 572, Акт). В Акті суми «підзвітних» заборгованостей вказуються окремо за кожною підзвітною особою. Зазначимо, що небюджетні підприємства можуть також використовувати типову форму № инв-17, затверджену постановою Держкомстату СРСР від 28.12.89 р. № 241 (далі – Постанова № 241), або самостійно розроблений бланк, який буде містити обов'язкові реквізити первинних документів або реквізити типових чи спеціалізованих форм (п. 2.7 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали