• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оприбуткування готівки відокремленими підрозділами

15.09.2018 423 0 1

Касові операції

Порядок оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів залежить від того, ведуть вони касову книгу чи ні. Розглянемо, як оприбуткувати готівку для різних варіантів проведення готівкових розрахунків такими підрозділами.

На практиці в підприємств, що мають мережу об'єктів (магазинів, АЗС і т. п.), які можуть належати і до різних філій підприємства, виникає запитання: що вважати відокремленим підрозділом із метою застосування Положення № 148 (у т. ч. і оприбуткування готівки)?

Справа в тому, що пп. 14.1.30 ПК передбачене застосування поняття відокремленого підрозділу в значенні, визначеному ЦК, а для розд. IV ПК – у значенні згідно з ГК.

Норма ст. 95 ЦК відносить до відокремлених підрозділів філії та представництва. Відомості про них включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань. Такі підрозділи повинні мати ідентифікаційний код (п. 5 ст. 95 ЦК, п. 2 ст. 58 ГК, пп. 20 п. 2 ст. 9 Закону № 755).

У свою чергу, Положення № 148 (п. 3) містить інше визначення відокремленого підрозділу. Це філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, які наділені частиною майна господарських організацій і здійснюють щодо цього майна право оперативного використання або інше речове право. Таким чином, Положення № 148 не зобов'язує кожний відокремлений підрозділ бути філією або представництвом і мати ідентифікаційний код.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали