• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Операційна оренда нерухомості: облік в орендодавця та орендаря

27.03.2020 125 0 0

Оренда нерухомості, автомобілів, землі: правові та облікові аспекти

Що таке операційна оренда? Як змінюється обліковий статус нерухомості при її переданні в оренду? Які правила П(С)БО повинні застосовувати орендар та орендодавець, щоб відобразити в бухобліку орендні операції? Як ці операції вплинуть на податок на прибуток і ПДВ у таких підприємств? На всі ці запитання ви знайдете відповіді в даній консультації.

Оренда – це угода, за якою орендар за плату набуває права користування необоротним активом протягом строку, погодженого з орендодавцем (п. 4 П(С)БО 14). Для цілей обліку оренда може бути операційною та фінансовою.

Згідно з п. 4 П(С)БО 14 операційною орендою в бухобліку вважається оренда, яка не має ознак фінансової оренди.

Вичерпний перелік ознак фінансової оренди (їх усього 8) наведено в цьому самому пункті даного стандарту. Ознайомившись із ними, можна дійти висновку, що оренда не буде вважатися операційною, якщо, наприклад, орендований актив переходить у власність орендаря після закінчення строку оренди та/або строк оренди становить більшу частину строку корисного використання активу.

Визначення операційної оренди (оперативного лізингу) для цілей податкового обліку, наведене в пп. «а» пп. 14.1.97 Податкового кодексу (далі - ПК), аналогічно бухгалтерському з п. 4 П(С)БО 14.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали