• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібна довіреність, якщо товар отримує представник покупця?

28.08.2018 244 0 0

ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)

Наше підприємство відвантажує товари покупцям. Виникло запитання: чи зобов'язаний покупець оформляти довіреність на своїх представників?

Довіреність для підтвердження повноважень представника покупця не є обов'язковим документом – за умови, що її наявність не передбачена договором з покупцем.

Нагадуємо! Інструкція, затверджена наказом Мінфіну від 16.05.96 р. № 99, яка регламентувала порядок реєстрації виданої, поверненої та використаної довіреності на отримання ТМЦ, втратила свою чинність ще з 01.01.15 р. Тому зараз довіреність не є документом суворої звітності.

Яким документом зараз можна підтвердити повноваження представника?

У цьому випадку ми говоримо про представника, який на користь покупця (підприємства або підприємця) отримує за договором основні засоби, запаси, нематеріальні активи, грошові або цінні документи та інші ТМЦ. Такі повноваження підтверджуються, зокрема, письмовим договором, довіреністю, актом органу юрособи тощо (п. 2.5 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88, далі – Положення № 88).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали