Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новорічні подарунки дітям від профспілки: використовуємо норми спецзакону

На підприємствах, де створена профспілкова організація, найчастіше солодкі подарунки та квитки на новорічні святкові вистави дітям працівників дарують за рахунок профспілок. Це допомагає уникнути додаткового обліку та оподаткування. Однак важливо не порушувати спеціальні законодавчі норми.

Під дією спецзакону

Щорічно в період із 15 листопада поточного по 15 січня наступного року діє спеціальний Закон від 30.11.2000 р. № 2117-III «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» (далі – Закон № 2117). Саме в цей час підприємства можуть скористатися пільгами та профінансувати купівлю квитків на різдвяно-новорічні заходи та солодких подарункових наборів дітям співробітників через неприбуткову організацію (наприклад, власну профспілку). Крім того, у статуті профспілки повинна бути передбачена відповідна норма про те, що вони можуть придбавати подарунки та квитки на новорічні видовищні заходи дітям своїх членів.

Важливо! Під дитячими святковими подарунками згідно зі ст. 4 Закону № 2117 розуміють набори товарів, що складаються виключно з кондитерських виробів, іграшок вітчизняного виробництва та фруктів. Загальна вартість такого набору в розрахунку на одну дитину повинна бути не більше 8 % прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня звітного податкового року. 

Отже, якщо такий подарунок придбавається в 2016 році, його вартість не повинна перевищувати 110,24 грн. (1 378 грн. х 8 %). Якщо ж подарунок буде придбаватися з 01.01.17 р. по 15.01.17 р., його вартість розраховується із прожиткового мінімуму на 01.01.17 р. (він стане відомий при прийнятті Закону про Держбюджет на 2017 рік). 

Щодо вартості квитка на святкові новорічні заходи в законі ніяких обмежень немає.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали