• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи може відсутність ТТН позбавити покупця права на податковий кредит із ПДВ?

27.08.2018 928 0 0

ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)

Підприємство оплатило послуги з перевезення вантажу. Постачальник надав зареєстровану в ЄРПН податкову накладну (далі – ПН). Проте ТТН відсутня. Чи може її відсутність загрожувати податковому кредиту отримувача послуг перевезення?

Що говорить ПК. Податковий кредит у покупця виникає на дату першої з подій (п. 198.2):

  • або на дату списання грошей з банківського рахунка в рахунок оплати послуг постачальника;
  • або на дату отримання послуги.

Підставою для віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту є ПН, зареєстрована в ЄРПН, або ж документи – замінники ПН (п. 198.6, 201.10, 201.11 ПК).

У нашій ситуації у покупця є зареєстрована ПН. Отже, згідно з вищенаведеними нормами ПК він має повне право включити суму ПДВ, сплачену (нараховану) у складі вартості послуг перевезення, до податкового кредиту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали