Компенсуючі податкові зобов'язання: нарахування та коригування
ПДВ: останні зміни в практичних ситуаціях
У консультації розглянемо, у яких випадках слід нараховувати податкові зобов'язання згідно з п. 198.5, 199.1 ПК, як визначити базу оподаткування, як оформити податкову накладну та розрахунок коригування до неї (далі – ПН, РК).
Платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов'язання на підставі п. 198.5 ПК, якщо придбані товари (послуги), необоротні активи (далі – НА) призначаються для використання або починають використовуватися в операціях, які:
- не є об'єктом обкладення ПДВ відповідно до ст. 196 ПК або якщо місце їх постачання розташоване за межами України згідно зі ст. 186 ПК. Виняток: податкові зобов'язання не нараховуються за операціями, визначеними пп. 196.1.7 ПК (реорганізація юросіб);
- звільнені від обкладення ПДВ відповідно до ст. 197, підрозд. 2 розд. ХХ ПК, міжнародними договорами. Виняток: податкові зобов'язання не нараховуються за операціями, передбаченими пп. 197.1.28, п. 197.11 ПК;
- здійснюються платником ПДВ у межах балансу, у тому числі при передачі для невиробничого використання, переведення виробничих НА до складу невиробничих;
- не є господарською діяльністю платника ПДВ. Виняток: податкові зобов'язання за п. 198.5 ПК не нараховуються у випадку ліквідації об'єктів ОЗ. Для цих операцій передбачена спеціальна норма – п. 189.9 ПК.
Згідно з п. 199.1 ПК податкові зобов'язання нараховуються, якщо товари (послуги), НА частково використовуються в оподатковуваних та частково в неоподатковуваних операціях, тобто виходячи із частки використання таких активів в операціях, що не обкладаються ПДВ.
У який момент потрібно нарахувати податкові зобов'язання?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року