Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Комунальні витрати

Як орендарю відобразити комунальні витрати в обліку, а також як правильно орендодавцю оформити податкову накладну (далі – ПН).

Зазначимо, що умови оплати комунальних послуг, як правило, визначаються в договорі. Порядок відображення в обліку комунальних платежів залежить від способу їх сплати. Розглянемо всі варіанти.

При такому варіанті обліку комунальні послуги оплачує орендодавець на підставі рахунків, отриманих від постачальників таких послуг. У свою чергу, орендар компенсує йому витрачені суми в складі орендної плати. Тобто договором установлюється фіксована сума орендної плати з урахуванням вартості комунальних послуг, споживаних орендарем.

Водночас вартість послуг ЖКХ неухильно підвищується і може значно відрізнятися залежно від сезону року. Тому такі договірні умови незручні, оскільки орендну ставку доведеться часто переглядати. Тобто при цьому варіанті сторони договору змушені укладати додугоду про зміну орендної плати.

В орендаря вартість комунальних послуг у складі орендної плати відображається в бухгалтерському обліку так само, як і орендна плата. Тобто включається до складу адміністративних витрат.

Облік з податку на прибуток ведеться за правилами бухгалтерського. Коригування фінрезультату на різниці нормами ПК у цьому випадку не передбачене.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали