Як підприємству узаконити самобуд
26.10.2017 803 0 3
Узаконення об'єкта самочинного будівництва – досить поширена проблема. Зазвичай необхідність у реєстрації права власності на такий об'єкт виникає при укладанні правочинів купівлі-продажу, дарування, міни і т. д. У консультації розповімо, як суб'єкту господарювання (далі – СГ) стати власником об'єкта нерухомості, побудованого з порушенням законодавства.
Що таке самочинне будівництво?
Поняття «самочинне будівництво» визначене в ч. 1 ст. 376 ЦК. Зокрема, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони побудовані або будуються:
- на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети;
- без відповідного документа, що дає право виконувати будівельні роботи;
- без належним чином оформленого проекту;
- з істотним порушенням будівельних норм і правил (далі – БНіП).
Кожна із цих обставин є достатньою підставою для визнання об'єкта нерухомості самобудом.
Докладніше всі ці підстави роз'яснюються в п. 4 Постанови Пленуму ВСУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30.03.12 р. № 6 (далі - Постанова № 6). Так, під будівництвом об'єкта нерухомості на земельній ділянці, відведеній не для цієї мети, розуміється спорудження таких об'єктів на земельній ділянці, яка не віднесена до земель житлової та громадської забудови, наданої, зокрема, для ведення городництва, сінокосіння, випасу худоби і т. д. Тобто СГ для ведення будівництва не змінив ні цільового призначення, ні виду використання земельної ділянки.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року