Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Змінилася ціна запасів, отриманих у минулому періоді: що з податком на прибуток?

Ситуація
У серпні 2015 року підприємство уклало договір на постачання матеріалів із резидентом України. У вересні матеріали були отримані та оприбутковані на баланс за ціною, установленою в договорі. Оплату постачальнику не перераховували. А за умовами договору ціна на матеріали може переглядатися залежно від того, у які строки буде здійснена оплата. У березні 2016 року постачальник матеріалів склав акт коригування ціни, у результаті чого договірна ціна матеріалів збільшилася. У цьому ж місяці підприємство розрахувалося з постачальником.
Запитання. Як відобразити в обліку різницю у вартості матеріалів, яка виникла в результаті коригування їх ціни, якщо до моменту оплати частина матеріалів знаходиться на складі, а з решти вироблено продукцію і частину цієї продукції вже реалізовано?

Бухгалтерський облік

За умовами договору змінилася ціна запасів, вартість яких уже була відображена в обліку. Тепер в облік потрібно вносити коригування. Як це зробити? Скористаємося П(С)БО 6. Якщо виходити із правил даного стандарту, то сам факт зміни в обліку вартості матеріалів теоретично можна представити як наслідок:

  • змін в обліковій політиці;
  • помилки, яка була допущена при складанні фінансової звітності за минулі звітні роки;
  • зміни в облікових оцінках.

Виберемо один із цих варіантів і будемо застосовувати правила відображення в обліку коригування вартості матеріалів, які відповідають цьому варіанту.

Який же варіант ми можемо вибрати?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали