• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Пальне-2019: мінімізуємо грошові втрати

14.05.2019 1133 0 2

Ліцензія на пальне: скільки коштує і які штрафи при її відсутності

Ця стаття буде корисною для тих суб’єктів господарювання (далі – СГ), які мають на своїх складах пальне, але хочуть уникнути реєстрації таких складів як «акцизних».

Оскільки з 01.07.19 р. повинні набути чинності нові правила обігу пального, багато СГ аналізують свої господарські операції з метою уникнення визнання їхніх складів пального «акцизними».

Однак фактично єдиною дією щодо отримання чи переміщення пального є купівля його на АЗС. Усі інші господарські операції, у тому числі зберігання власного пального на невеликих складах, можуть призвести до ризику визнання СГ розпорядником акцизного складу.

Отже, СГ потрібно зважити на всі нюанси власної господарської діяльності та інші фактори (у т. ч. відсутність на сьогодні відповідних підзаконних норм, покликаних регулювати обіг пального, неготовність органів ДФС видати ліцензії тощо) та прийняти одне із рішень:

1) або заправляти автомобілі лише на АЗС зі звітуванням працівників за придбане пальне. Цей варіант є вдалим для тих, чиї автобази розміщуються поряд із АЗС, і досить витратним у разі, якщо найближча АЗС розташована за декілька кілометрів. Крім того, доведеться вивести з експлуатації власні резервуари, що позначиться на розмірах амортизації;

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали