• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фінансовий моніторинг позикових операцій

Ольга Целуйко

17.04.2018 1484 0 1

Різні види фінансової допомоги в бухгалтерському та податковому обліку

Видача та отримання позик (фінансової допомоги) між суб'єктами господарювання (далі – СГ) і фізичними особами – досить поширені операції. І це зрозуміло. Позики являють собою варіант фінансування, альтернативний банківським кредитам, і варіант інвестування, альтернативний збільшенню статутного капіталу (для юрособи). Позики вигідні, тому що здійснюються на підставі нескладного договору позики, найчастіше без застави та поруки, виключно на довірі між позикодавцем і позичальником, тобто швидко, без зайвої паперової тяганини. Однак при всій простоті та зручності такого способу фінансування слід пам'ятати, що за певних умов позики попадають під приціл фінансового моніторингу. У консультації розповімо, коли та чому це відбувається, чи слід цього побоюватися, які дані будуть перевіряти і як до цього підготуватися.

Обов'язковий фінансовий моніторинг – це сукупність заходів (п. 29 ч. 1 ст. 1 Закону № 1702):

  • щодо виявлення фіноперацій, що підпадають під такий моніторинг;
  • ідентифікації, верифікації клієнтів (представників клієнтів), ведення обліку таких операцій і відомостей про їх учасників;
  • обов'язкової звітності про них центральному органу виконавчої влади, який реалізує держполітику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та поширення зброї масового знищення. Таким органом є Державна служба фінансового моніторингу (далі – Держфінмоніторинг), повноваження якої встановлені спеціальним Положенням № 537;
  • надання додаткової та іншої інформації в передбачених законом випадках.

Мета фінмоніторингу – виявлення фінансових операцій, які можуть здатися сумнівними, та їх ретельна перевірка. У результаті перевірки таку операцію або дозволять провести, або заборонять.

Обов'язковий фінмоніторинг проводять суб'єкти первинного фінансового моніторингу (далі – СПФМ), якими є (ч. 2 ст. 5 Закону № 1702):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали