• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ексклюзивні права на здачу приміщень в оренду: що в обліку?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи є ексклюзивні права на здачу приміщень в оренду об'єктом обліку.

Що можна зробити на практиці: правильно відобразити в бухгалтерському обліку операції за цим видом договору.

Припустимо, ваше підприємство за договором з орендодавцем отримало ексклюзивні права на здачу його будівлі в оренду. Як вам потрібно обліковувати такі права? Як відображати доходи і витрати, пов'язані з наданням послуг зі здачі будівлі в оренду? Відповімо на ці запитання.

У чому суть такого договору?

Перш за все ви повинні розуміти, що уклали не договір про оренду будівлі. Ви уклали з власником будівлі так званий ексклюзивний договір про посередницькі послуги. Як правило, це припускає передачу вам повних прав на просування на ринку цього об'єкта нерухомості (реклама об'єкта, пошук орендарів, укладення договорів оренди). А ви, у свою чергу, зобов'язуєтеся надавати послуги, пов'язані з просуванням об'єкта на ринку нерухомості (здача будівлі в оренду).

По суті, можна провести паралель із дистриб'юторським договором (у міжнародній практиці орієнтуються на типовий дистриб'юторський договір Міжнародної торгової палати). Дистриб'юторський договір (контракт, угода) є одним із комерційних договорів, спрямованих на організацію збуту товарів і послуг. У найзагальнішому вигляді це договір, відповідно до якого дистриб'юторові на певний час і на певній території надається право продавати певну продукцію та надавати певні послуги з використанням найменування і товарних знаків або логотипів виробника.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали