• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Доходи і витрати в бухобліку: визначення, види, визнання та відображення

Алла Демидова

14.12.2017 2027 0 2

У консультації розповімо про види доходів і витрат підприємства, порядок їх визнання та відображення в обліку.

Визначення поняття

Згідно з оновленою редакцією ч. 1 ст. 1 Закону № 996 (буде діяти з 01.01.18 р.) доходи – це збільшення економічних вигід у вигляді збільшення активів або зменшення зобов'язань, яке приводить до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників).

Майже таке саме визначення міститься в п. 3 розд. І НП(С)БО 1, тільки замість «збільшення активів» тут використовується вираз «надходження активів». Ще одна відмінність у тому, що у визначенні доходів із Закону № 996 не конкретизовано суб'єкт господарювання, а в НП(С)БО говориться про доходи підприємства.

Вітчизняним законодавством передбачено спеціальний стандарт, який визначає методологічні принципи формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи підприємства та її розкриття у фінансовій звітності, – П(С)БО 15. У цьому стандарті також наведене визначення доходу, яке практично збігається з визначенням із Закону № 996, але містить важливе доповнення: дохід визнається за умови, що його сума може бути достовірно визначена.

Зазначимо, що МСБО 18 містить близьке за змістом визначення: дохід – це валове надходження економічних вигід протягом певного періоду, що виникає в ході звичайної діяльності суб'єкта господарювання, коли власний капітал збільшується в результаті цього надходження, а не в результаті внесків учасників власного капіталу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали