• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оренда: облікові нюанси

18.03.2019 331 0 2

Господарські договори: поради, зразки, практика

У консультації розповімо про особливості бухгалтерського та податкового обліку операцій оренди майна на території України, у тому числі майна державної або комунальної власності.

Бухгалтерський облік. Вартість об'єкта операційної оренди відображається орендодавцем на рахунках бухобліку класу 1 «Необоротні активи» (п. 16 П(С)БО 14). Тобто об'єкт, переданий в оренду, продовжує обліковуватися на балансі орендодавця.

Якщо в оренду передається:

  • рухоме майно, його вартість, як і раніше, відображається на відповідних балансових рахунках орендодавця;
  • нерухомість, яка використовується тільки (або переважно) для надання в оренду, повинна обліковуватися як інвестиційна нерухомість (далі – ІН) на однойменному субрахункуПравила обліку такої нерухомості визначені П(С)БО 32.

Придбана або створена ІН відображається за первісною вартістю, яка визначається на дату початку використання ІН виходячи із загальної суми витрат на її створення та введення в експлуатацію (п. 9, 11 П(С)БО 32). Витрати, що входять до складу первісної вартості такої нерухомості, перелічено в п. 10 П(С)БО 32. У подальшому ІН відображається в бухобліку за одним із методів, зазначених у п. 15 П(С)БО 32:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали