Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Таблиця-підказка: за яким курсом перераховувати інвалюту в гривні для відображення доходів, активів і нарахування ПДВ


п/п

 

Найменування
операції

 

Дата, станом на яку потрібно брати курс НБУ* для цілей обліку

 

Для обліку доходів/вартості активів і витрат

 

Для обліку податкових зобов'язань/обсягів постачань із ПДВ

 

1

2

3

4

1

 

Експорт товарів, якщо перша подія – відвантаження

 

На дату визнання доходу, тобто на дату переходу до покупця ризиків і вигод, пов'язаних із правом власності на товари (п. 8 П(С)БО 15). Як правило, це дата оформлення митної декларації (далі – МД)

 

На дату подання МД для митного оформлення товарів (п. 391.1 Податкового кодексу (далі – ПК). Податкові зобов'язання при експорті нараховуються за ставкою 0 %, а стосовно окремих операцій – пільгуються. Тому для цілей відображення в декларації з ПДВ у гривні переводяться тільки обсяги постачань без урахування податку і відображаються у звітності за той період, на який припадає дата фактичного перетину товаром митного кордону України

 

2

 

Експорт товарів, якщо перша подія – передоплата

 

На дату надходження інвалюти на розподільчий рахунок, оскільки дохід визнається в сумі авансових платежів із застосуванням валютних курсів на дату таких платежів (п. 6 П(С)БО 21)

 

3

 

Постачання послуг (робіт) нерезиденту, якщо перша подія – постачання

 

На дату визнання доходу, тобто на дату оформлення документа, що підтверджує факт надання послуг, виконання робіт (п. 5, 10 П(С)БО 15)

 

На дату оформлення документа, що підтверджує факт постачання послуг, оскільки в цьому випадку на цю дату виникають податкові зобов'язання з ПДВ (п. 187.1 ПК)

 

4

 

Постачання послуг (робіт) нерезиденту, якщо перша подія – передоплата

 

На дату надходження інвалюти на розподільчий рахунок, оскільки дохід визнається в сумі авансових платежів із застосуванням валютних курсів, на дату таких платежів (п. 6 П(С)БО 21)

 

На дату надходження коштів на поточний рахунок, оскільки в цьому випадку вона є датою надходження виручки в іноземній валюті, тобто датою першої події
(п. 187.1 ПК; див. ЗІР, категорія 101.05). Перераховується сума ПДВ, якщо місце постачання послуг – Україна (ст. 186 ПК), або обсяг постачання, якщо місце постачання – за кордоном

 

5

 

Імпорт товарів, якщо перша подія – отримання товарів

 

На дату визнання активів (п. 5 П(С)БО 21). Як правило, це дата оформлення МД

 

На дату подання МД для митного оформлення товарів, оскільки в цьому випадку вона є датою виникнення податкових зобов'язань (п. 187.8 ПК)

 

6

 

Імпорт товарів, якщо перша подія – передоплата

 

На дату списання інвалюти з поточного рахунка, оскільки вартість отриманих активів визнається в сумі авансових платежів із застосуванням валютних курсів на дату таких платежів (п. 6 П(С)БО 21)

 

7

 

Придбання послуг (робіт) у нерезидента, якщо перша подія – отримання послуг (робіт)

 

На дату визнання витрат (п. 5 П(С)БО 21). Як правило, це дата підписання акта приймання-передачі послуг (робіт) або іншого документа, що підтверджує факт отримання послуги, роботи

 

На дату оформлення документа, що підтверджує факт отримання послуги, оскільки в цьому випадку вона є датою виникнення податкових зобов'язань із ПДВ (п. 187.8, 190.2 ПК)

 

8

 

Придбання послуг (робіт) у нерезидента, якщо перша подія – передоплата

 

На дату списання інвалюти з поточного рахунка, оскільки вартість витрат визнається в сумі авансових платежів із застосуванням валютних курсів на дату таких платежів (п. 6 П(С)БО 21)

 

На дату списання інвалюти з поточного рахунка, оскільки в цьому випадку вона є датою виникнення податкових зобов'язань (п. 187.8, 190.2 ПК). Перераховується сума ПДВ, якщо місце постачання послуг згідно зі ст. 186 ПК – Україна, або обсяг постачання, якщо місце постачання – за кордоном

 

* Із 31.03.15 р. офіційний курс гривні до іноземних валют починає діяти наступного робочого дня після дня його встановлення і діє весь день (п. 9 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 496.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали