• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З 1 березня доведеться продавати 30 % інвалютних надходжень

15.02.2019 302 0 0

Регулятор продовжує наводити лад у сфері валютного регулювання. З 07.02.19 р. до нового положення про валютне регулювання вносяться зміни, а старі нормативні акти – скасовуються.

Над чим працює НБУ

Як і слід було чекати, з уведенням у дію нових положень з'явився спеціальний документ (постанова Правління НБУ від 05.02.19 р. № 31), що скасовує 252 старих нормативних акти НБУ у сфері валютного регулювання.

Ми передбачали такий розвиток подій (див. наш огляд валютних нововведень, опублікований у «Валютні операції – 2019: точкові поліпшення на тлі звичних обмежень». До речі, усі старі нормативні акти, згадані в цьому огляді, були скасовані, за винятком Інструкції, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492).

Водночас НБУ рішуче взявся за нові, що набули чинності 7 лютого, положення про валютне регулювання, які були затверджені постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. (далі – Положення № 1, № 2, № 5, № 7 та № 8):

Причому до цих документів унесено не тільки технічні правки, але й смислові. Особливо серйозно регулятор пройшовся по антикризовому Положенню № 5: обсяг документа значно збільшився.

Що саме змінилося

Назвемо деякі важливі зміни, що порушують суб'єкти господарювання.

1. Скасовано індикатор сумнівної валютної операції № 26. Тепер операція, у якій основним джерелом походження грошей (активів) є фінансова допомога, не належить до сумнівних і не потребує додаткового аналізу банком. Таким чином, перелік індикаторів зменшився на один пункт (Положення № 8).

2. Банк починає відлік установлених НБУ граничних строків розрахунків з експорту/імпорту з дати оформлення митних декларацій або здійснення платежу нерезиденту, а не з наступного календарного дня після цих подій (п. 7 Інструкції, затвердженої постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. № 7).

3. Надходження в інвалюті на користь юросіб і фізосіб-підприємців підлягають обов'язковому продажу: із 07.02.19 р. по 28.02.19 р. – у розмірі 50 %, а з 01.03.19 р. – у розмірі 30 % (п. 35 Положення № 5).

4. Скасовано резервування на один день суми в гривнях, перерахованої для купівлі інвалюти (п. 40–42 Положення № 5 виключено). Мабуть, тепер банки відправлятимуть інвалюту нерезидентам «день у день».

5. Ліміт у розмірі 2 млн євро за календарний рік, установлений для юросіб і підприємців, на перерахування юрособам-нерезидентам не поширюється. Зокрема, не лімітовано повернення іноземному інвестору/нерезиденту іноземної інвестиції/інвестиції в Україні, а також прибутків, доходів та інших коштів, отриманих іноземним інвестором/нерезидентом від інвестиційної діяльності в Україні (нова редакція пп. 6 п. 90 Положення № 5).

6. Банкам дозволили (за власними операціями та операціями клієнтів) перераховувати іноземному інвестору дивіденди, нараховані за попередні роки, включаючи 2018 рік (раніше – до 2017 року включно) (зміни до п. 93 Положення № 5). Ліміт залишився тим самим – 7 млн євро на місяць (пп. 3 п. 93 Положення № 5).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали