• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Працівник нерезидента знаходиться у відрядженні в Україні: облік витрат на проживання та харчування

Ситуація. За контрактом із нерезидентом підприємство купує товар (техніку), який раніше в Україні не продавався. Контрактом також передбачено, що:

  • фахівець – працівник нерезидента за окрему плату протягом 5 днів проведе навчання працівників підприємства й ознайомить їх з особливостями продажу такого товару;
  • підприємство зобов'язане буде оплатити проживання та харчування іноземного фахівця.

Виникло запитання: як правильно врахувати витрати на проживання та харчування працівника нерезидента в Україні?

Суть договору полягає в тому, що нерезидент поставляє підприємству товар і консультаційні послуги. При цьому підприємство оплачує товар і консультаційні послуги грошима (інвалютою), а послуги проживання та харчування надає працівнику нерезидента безплатно.

Чи можна передбачити такий варіант договору, при якому підприємство окремо оплачує в інвалюті товар, а за консультаційні послуги розраховується послугами із проживання та харчування?

Теоретично можна, але на практиці це нездійсненно. Є постанова Правління НБУ від 13.12.16 р. № 410, і там у п. 4 сказано: зарахування зустрічних вимог, виражених в інвалюті, віднесеній НБУ до першої групи Класифікатора інвалют або в російских рублях, – заборонено.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали