Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Переробка давальницької сировини за межами України

Юлія Гужел

14.11.2017 896 0 2

Переробка української сировини за межами митної території України (далі – МТУ) – один із митних режимів, який використовують суб'єкти господарювання. Які особливості застосування цього режиму, як відобразити такі операції в обліку, розповімо в консультації.

Операції з переробки давальницької сировини у сфері ЗЕД регулюються гл. 24 МК. До товарів, поміщених у цей режим, не застосовуються заходи нетарифного регулювання ЗЕД. Для них також уведена обов'язкова умова: товари або продукти переробки повинні бути повернуті в Україну в митному режимі імпорту. Крім того, у встановлених законодавством випадках поміщення товарів у режим переробки здійснюється зі сплатою вивізного мита (ч. 2 ст. 164 МК).

Нагадаємо, товари можуть бути поміщені в зазначений режим для таких цілей: безпосередньо переробки, монтажу, обробки, демонтажу, ремонту, модернізації і т. п. (ч. 2 ст. 150 МК).

Умовами договору між замовником-резидентом і виконавцем-нерезидентом може бути передбачено, що розрахунки за переробку здійснюються частиною вивезених товарів. Тоді ці товари поміщаються в митний режим експорту.

Розглянемо основні законодавчі вимоги до вивезення давальницької сировини за кордон і ввезення потім готової продукції із цієї сировини в Україну.

Помістити товари в митний режим переробки за межами України можна з дозволу митного органу за заявою власника товару або уповноваженої ним особи. Перелік документів, які повинен подати власник товару разом із заявою, наведено в ч. 2 ст. 165 МК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали