• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно збільшувати фінрезультат до оподаткування на 30 % від нарахованих відсотків по кредиту від «офшорного» нерезидента?

Суб’єкт господарювання отримав кредит у нерезидента, що зареєстрований у державі, зазначеній пп. 39.2.1.2 Податкового кодексу (далі – ПК). Чи потрібно у такому разі збільшувати фінрезультат до оподаткування на 30 % від суми нарахованих відсотків за користування таким кредитом відповідно до пп. 140.5.4 ПК?

Відповідно до пп. 140.5.4 ПК платники податку на прибуток збільшують фінрезультат до оподаткування на суму 30 % вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім зазначених у п. 140.2 ПК), придбаних у нерезидентів (у т. ч. нерезидентів – пов’язаних осіб), що зареєстровані у державах (на територіях), зазначених у пп. 39.2.1.2 ПК. Отже, коригування стосується як отриманих товарів, так і послуг. Відповідно до ст. 4 Закону від 12.07.01 р. № 2664-III «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» надання коштів у позику, у тому числі і на умовах фінансового кредиту, є фінансовою послугою.

Однак, діючою нормою зроблено виключення щодо операцій, зазначених у п. 140.2 ПК. Тому порядок коригування фінрезультату на суму 30 % від суми нарахованих відсотків за користування кредитом, отриманим від нерезидента з «низькоподаткової» юрисдикції залежить від того, чи є такий нерезидент пов’язаною особою.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали