• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як після 01.01.15 р. врахувати у податковому обліку суму процентів за борговими зобов’язаннями перед нерезидентом, не враховану до цієї дати?

Чи мало право підприємство суму процентів за борговими зобов’язаннями перед нерезидентом – пов’язаною особою, не включених до витрат у податковому обліку до 01.01.15 р. відповідно до п. 141.2 Податкового кодексу (далі – ПК) в редакції, що діяла до 01.01.15 р., зменшену на 5 %, відобразити у рядку 3.2.1 додатка РІ до декларації за 2015 рік?

Згідно з п. 140.2 ПК для платника податку, у якого сума боргових зобов’язань, визначених в п. 140.1 ПК, що виникли за операціями з пов’язаними особами – нерезидентами, перевищує суму власного капіталу більш ніж в 3,5 разу (для фінансових установ та компаній, що займаються виключно лізинговою діяльністю, більш ніж у 10 разів), фінрезультат до оподаткування збільшується на суму перевищення нарахованих у бухобліку процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями над 50 % суми фінрезультату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань за даними фінзвітності звітного податкового періоду, у якому здійснюється нарахування таких процентів.

Відповідно до п. 140.3 ПК проценти, що перевищують суму обмеження, визначеного п. 140.2 ПК, які збільшили фінрезультат до оподаткування, зменшують фінрезультат до оподаткування майбутніх звітних податкових періодів у сумі, зменшеній щорічно на 5 %, до повного її погашення з урахуванням обмежень, установлених п. 140.2 ПК.

Пунктом 20 підрозд. 4 розд. XX ПК установлено спеціальний порядок, відповідно до якого витрати на сплату процентів, які відповідали вимогам п. 141.1 ПК у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року, але не віднесені до складу витрат виробництва (обігу) згідно з положеннями п. 141.2 ПК у редакції, що діяла до 01.01.15 р., підлягають урахуванню при визначенні фінансового результату до оподаткування майбутніх звітних податкових періодів із 01.01.15 р. з урахуванням обмеження, передбаченого п. 140.3 нової редакції ПК.

Для розрахунку обмежень, установлених п. 140.2 ПК, не враховані відсотки станом на 01.01.15 р. відповідно до п. 141.1 ПК зменшуються на 5 % та додаються до суми відсотків, нарахованих на користь пов’язаних осіб – нерезидентів у 2015 році.

Якщо, наприклад, відсотки, нараховані на користь пов’язаних осіб – нерезидентів у 2015 році, збільшені на суму відсотків, не врахованих станом на 01.01.15 р. відповідно до п. 141.1 ПК та зменшених на 5 %, не перевищують обмеження, визначені п. 140.2 ПК, то сума таких неврахованих відсотків станом на 01.01.15 р., зменшена на 5 %, ураховується у зменшення фінрезультату до оподаткування у декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали