Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дати митной декларації та перетину кордону не збігаються: за якою датою оформити податкову накладну?

Підприємство відвантажило продукцію на територію ВЕЗ «Крим». Дата оформлення митної декларації (далі – МД) – за датою відвантаження, тобто 27.11.14р., а дата перетину кордону – 01.12.14 р. За якою датою оформити податкову накладну?

Зауважимо, що для цілей застосування положень розділів V і IX Митного кодексу (далі – МК) території вільних митних зон уважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України (п. 2 ст. 9 МК), а поставка товарів, що мають митний статус українських товарів, з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» прирівнюється до митного режиму експорту, у тому числі для цілей тарифного та нетарифного регулювання (абзац пятий п. 12.4 Закону від 12.08.14 р. № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони»).

Водночас у разі експорту товарів датою виникнення податкових зобов’язань є дата оформлення МД, що засвідчує факт перетину митного кордону України (пп. «б» п. 187.1 Податкового кодексу).

Частиною 1 ст. 248 МК визначено, що з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою МД або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування – з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної МД або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює МД, розпочинається митне оформлення.

Згідно з ч. 5 ст. 255 МК митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених МКУ відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у т. ч. за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на МД або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

Відповідно до п. 16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.12 р. № 450, МД на паперовому носії вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення.

Електронна МД уважається оформленою за наявності внесеної до неї посадовою особою митного органу, яка завершила митне оформлення, за допомогою автоматизованої системи митного оформлення відмітки про завершення митного оформлення та засвідчення такої декларації електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення. Оформлена електронна МД за допомогою автоматизованої системи митного оформлення перетворюється у візуальну форму, придатну для сприйняття її змісту людиною, у форматі, що унеможливлює в подальшому внесення змін до неї, засвідчується електронним цифровим підписом посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, та надсилається декларанту або уповноваженій ним особі.

Таким чином, у наведеній ситуації податкову накладну слід оформити за датою перетину кордону, тобто 01.12.14 р., оскільки цією датою засвідчується факт перетину кордону, а митне оформлення вважатиметься завершеним.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали