Ліквідація основних засобів
Основні засоби: облік від визнання до списання
Документальне оформлення, бухгалтерський облік та оподаткування операцій із ліквідації об’єкта основних засобів мають свою специфіку, про яку і йтиметься в консультації.
Ліквідація об’єкта основних засобів (далі – ОЗ) можлива:
- за самостійним рішенням підприємства у зв’язку з тим, що він став непридатним до експлуатації через фізичний знос, і при цьому його продаж (передання) неможливий або дуже скрутний, а подальші ремонти та поліпшення (модернізація, дообладнання і т. п.) неможливі та/або недоцільні. Зазвичай такий об’єкт списують після закінчення строку його корисного використання;
- із причин, що не залежать від підприємства (крадіжка, техногенна аварія, пожежа, повінь або інше стихійне лихо, псування і т. п.). У цих випадках об’єкт ОЗ доведеться списувати з балансу до закінчення строку його експлуатації.
Ліквідацією ОЗ займається постійно діюча комісія, яку призначає керівник підприємства (п. 41 Методрекомендацій, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.03 р. № 561, Методрекомендації № 561). Наказ про призначення комісії видається, як правило, на початку звітного року.
У випадку виявлення об’єкта ОЗ, що підлягає списанню, комісія:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року