Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перехід юрособи зі спрощеної системи оподаткування на загальну

Акценти цієї статті:

  • як юрособі-єдиннику перейти на сплату податку на прибуток;
  • як відобразити в обліку перехідні операції з реалізації товарів (виконання робіт, надання послуг);
  • як визначити податкову балансову (залишкову) вартість основних засобів (далі – ОЗ) і нематеріальних активів (далі – НА);
  • коли подавати першу декларацію з податку на прибуток.

Юрособа-єдинник може з 1-го числа місяця звітного кварталу добровільно відмовитися від спрощеної системи оподаткування і перейти на сплату податку на прибуток (п. 298.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Для цього потрібно подати податковому органу заяву за тією самою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.12.11 р. № 1675, яка подавалася при реєстрації єдинником. Заяву потрібно подати не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (пп. 298.2.1 ПК).

Таким чином, юрособи-єдинники, які добровільно збираються залишити спрощену систему з 1 січня 2017 року, повинні подати відповідну заяву не пізніше 21 грудня 2016 року.

Водночас вихід зі спрощенки не завжди буває добровільним. Якщо єдинник порушив умови перебування на спрощеній системі, установлені ПК, то йому доведеться перейти на загальну систему в обов'язковому порядку. Докладніше про вимушений вихід зі спрощенки читайте «Коли єдинники першої – третьої груп зобов'язані перейти на загальну систему».

Передоплата – на спрощеній системі, відвантаження – на загальній системі

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали