• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік операційної оренди: обидві сторони – юрособи

26.04.2019 566 0 1

Бухгалтерський облік. Передача об’єкта в операційну оренду оформляється актом приймання-передачі. Такий акт може бути складений у довільній формі, але при цьому мати всі обов'язкові реквізити, передбачені для первинних документів у ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV.

Об'єкт основних засобів (далі – ОЗ), переданий в операційну оренду, продовжує обліковуватися на балансі орендодавця (п. 16 П(С)БО 14). Проте порядок обліку залежить від того, що саме передається в оренду – рухоме майно чи нерухомість.

Якщо в операційну оренду передається:

  • рухоме майно (наприклад, автомобіль, обладнання) – його вартість продовжує відображатися на тому самому балансовому субрахунку рахунка 10 «Основні засоби», на якому об'єкт відображався до передачі в оренду. За бажання орендодавець може виділити окремі аналітичні субрахунки другого порядку для обліку первісної вартості та зносу об'єктів ОЗ, переданих в оренду;
  • нерухомість (або земля), яка використовується тільки (або переважно) для надання в операційну оренду, – вона повинна обліковуватися як інвестиційна нерухомість (далі – ІН) на субрахунку 100. При цьому якщо нерухомість спочатку використовувалася в діяльності самого підприємства-орендодавця (була операційною) та обліковувалася як об'єкт ОЗ на субрахунку 101 «Земельні ділянки» або 103 «Будівлі та споруди», її потрібно перевести до складу об'єктів ІН на субрахунок 100.

Як відображаються в обліку об'єкти ІН?

До об'єктів ІН, зокрема, належать земельні ділянки, будівлі та споруди, які використовуються для отримання орендних платежів від операційної оренди (п. 4, 5 П(С)БО 32). Правила обліку такої нерухомості встановлено П(С)БО 32.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали