• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік операційної оренди: обидві сторони – юрособи

26.04.2019 641 0 1

Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ

Операційна оренда

Бухгалтерський облік. Передача об’єкта в операційну оренду оформляється актом приймання-передачі. Такий акт може бути складений у довільній формі, але при цьому мати всі обов'язкові реквізити, передбачені для первинних документів у ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV.

Об'єкт основних засобів (далі – ОЗ), переданий в операційну оренду, продовжує обліковуватися на балансі орендодавця (п. 16 П(С)БО 14). Проте порядок обліку залежить від того, що саме передається в оренду – рухоме майно чи нерухомість.

Якщо в операційну оренду передається:

  • рухоме майно (наприклад, автомобіль, обладнання) – його вартість продовжує відображатися на тому самому балансовому субрахунку рахунка 10 «Основні засоби», на якому об'єкт відображався до передачі в оренду. За бажання орендодавець може виділити окремі аналітичні субрахунки другого порядку для обліку первісної вартості та зносу об'єктів ОЗ, переданих в оренду;
  • нерухомість (або земля), яка використовується тільки (або переважно) для надання в операційну оренду, – вона повинна обліковуватися як інвестиційна нерухомість (далі – ІН) на субрахунку 100. При цьому якщо нерухомість спочатку використовувалася в діяльності самого підприємства-орендодавця (була операційною) та обліковувалася як об'єкт ОЗ на субрахунку 101 «Земельні ділянки» або 103 «Будівлі та споруди», її потрібно перевести до складу об'єктів ІН на субрахунок 100.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали