Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підсумований облік робочого часу: запровадження, оформлення, графіки змінності, оплата

26.09.2017 2144 0 5

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які застосовують або запроваджують підсумований облік робочого часу.

Зі статті ви дізнаєтеся: як запровадити підсумований облік робочого часу, скласти графіки та розрахувати оплату.

Сільськогосподарські підприємства найчастіше застосовують підсумований облік робочого часу. Адже сільгоспроботи є сезонними: весною настає гаряча пора посівної, влітку треба швидко й без втрат зібрати урожай, восени – виорати та посіяти озимі. Тож для того щоб у гарячу пору в стислі строки справитися з роботою, не обійтися без підсумованого обліку робочого часу та змінної роботи.

Тож послідовно розглянемо, якими нормативно-правовими актами регулюється встановлення підсумованого обліку робочого часу, як визначати обліковий період залежно від установленого режиму робочого часу, які мають бути щоденні, міжзмінні, щотижневі перерви для відпочинку, як складати змінні графіки роботи та як оплачувати роботу в умовах підсумованого обліку робочого часу.

Особливості запровадження підсумованого обліку врегульовано ст. 61 КЗпП та Методичними рекомендаціями щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затвердженими наказом Мінпраці та соцполітики від 19.04.06 р. № 138 (далі – Методрекомендації № 138). Проаналізувавши їх, наведемо в таблиці 1 приблизний перелік випадків, у яких доцільно застосовувати підсумований облік робочого часу, включаючи загальні види робіт і професій.

Таблиця 1. Випадки застосування підсумованого обліку робочого часу

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали