Класифікація та визнання доходів у бухобліку
Усе про облік доходів і витрат
У консультації розповімо про види доходів і порядок їх визнання, оцінки та відображення в бухгалтерському обліку.
Згідно зі ст. 1 Закону № 996 і п. 3 розд. I НП(С)БО 1 доходом уважається збільшення економічних вигід у вигляді збільшення (надходження) активів або зменшення зобов'язань, яке приводить до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників).
Правила визнання, оцінки та розкриття інформації про доходи наведено в П(С)БО 15.
Зверніть увагу! Норми П(С)БО 15 не поширюються на доходи, пов’язані з орендою, дивідендами, які належать за результатами фінансових інвестицій й обліковуються за методом участі в капіталі, страховою діяльністю, а також на доходи від інших операцій, перелічених у п. 3 цього стандарту.
Класифікацію доходів за групами наведено в п. 7 П(С)БО 15. Інформацію про розподіл доходів на групи, правила заповнення фінзвітності (зокрема, форми № 2 «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)», форм № 2-м і № 2-мс «Звіт про фінансові результати») і відображення доходів на рахунках (субрахунках) бухобліку подамо для зручності в табл. 1.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року