• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як виправити помилки в декларації юрособи – єдинника третьої групи

28.11.2019 426 0 1

Читайте за темою:

Виправляємо без проблем помилки в декларації з ЄП юрособи 3 групи

Правила, яких повинні дотримуватися єдинники третьої групи при розрахунку суми єдиного податку (далі – ЄП) і складанні звітності із цього податку, установлено гл. 1 розд. XIV Податкового кодексу (далі – ПК). Нагадаємо основні із цих правил:

  • ставка ЄП для таких єдинників установлена у відсотках від обсягу отриманого оподатковуваного доходу. Тобто чим більший дохід, тим більшою буде сума ЄП;
  • за підсумками кварталу єдинники звітують перед контролюючим органом і щоквартально сплачують ЄП;
  • у разі порушення правил перебування на спрощенці порушники повинні сплатити ЄП за подвоєною ставкою (6 % – у разі сплати ЄП за ставкою 3 % та 10 % – при ставці ЄП 5 %) з бази оподаткування, зазначеної в п. 293.5 ПК, а також перейти на загальну систему (зі сплатою податку на прибуток), подавши заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування. Нагадаємо, що наказом Мінфіну від 16.07.19 р. № 308 затверджено нову форму такої заяви;
  • у разі перевищення граничного обсягу доходу (5 000 000 грн) єдинники-юрособи сплачують ЄП за подвійною ставкою із суми перевищення і також зобов'язані перейти на загальну систему.

Помилки, допущені у звітності з ЄП, єдинники можуть виправити самостійно. При цьому вони повинні використовувати форму податкової декларації, яка діє на момент виправлення помилки, і керуватися правилами, передбаченими ст. 50 ПК.

На замітку! Сьогодні діючою є форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи), затверджена наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578 (далі – декларація).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали