Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в бухгалтерському законодавстві та їх вплив на облікову політику підприємства – 2018

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про зміни в законодавстві щодо бухобліку, які мають знайти своє відображення в наказі про облікову політику підприємства.

На початку звітного року традиційно актуалізуються питання, пов’язані з обліковою політикою. Наразі вони зумовлені не лише тим, що невдовзі потрібно складати річний фінансовий звіт, а й нещодавніми змінами в бухгалтерському законодавстві. Тож які саме зміни спричинили потребу в перегляді наказу про облікову політику, з’ясуємо разом.

Під обліковою політикою підприємства розуміють сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності (ст. 1 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», далі – Закон № 996; п. 3 НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності»).

Розрізняють добровільні та обов’язкові зміни облікової політики (п. 9 П(С)БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах»).

Добровільні зміни можливі в таких випадках:

  • якщо змінюються статутні вимоги, унаслідок чого відбуваються зміни з елементами облікової політики. Прикладом таких змін може бути зміна власника підприємства, реорганізація тощо;
  • якщо зміни забезпечать більш достовірне відображення подій або операцій у фінансовій звітності. Наприклад, підприємство змінює метод амортизації основних засобів, мотивуючи це більш достовірним відображенням операцій у фінансовій звітності.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали