Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дивіденди виплачуються в натуральній формі: що з ПДВ?

Дивіденди учасникам ТОВ та ФГ: підстави та періодичність виплати

Сільгосппідприємство вирішило частину дивідендів видати в натуральній формі – сільгосппродукцією власного виробництва. Як обкладається ПДВ така операція?

Видача сільгосппродукції в рахунок нарахованих дивідендів є звичайною операцією з постачання товарів (пп. 14.1.191, 14.1.185 Податкового кодексу, далі – ПК). Тож ця операція обкладається ПДВ на загальних підставах.

Оскільки плату за продукцію підприємство не отримає, податкові зобов’язання слід нарахувати на дату видачі продукції учасникам, а саме дату оформлення відповідного первинного документа, що підтверджує таке відвантаження/відпуск: накладної, товарно-транспортної накладної тощо (п. 187.1 ПК). На цю ж дату підприємство має виписати податкову накладну (далі – ПН), яку слід зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних незалежно від того, кому вона видається – платникам чи неплатникам ПДВ.

Базою оподаткування є договірна вартість продукції (зазначається в протоколі загальних зборів учасників або в окремому договорі купівлі-продажу), яка не може бути нижчою, ніж звичайна вартість продукції (п. 188.1 ПК).

Нагадаємо, звичайною є ціна товару/послуги, передбачена сторонами в договорі, якщо інше не встановлено ПК. І якщо не доведено зворотне, то вважається, що звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін (пп. 14.1.71 ПК). А керуючись визначенням ринкової ціни, наведеним у пп. 14.1.219 ПК, можемо зробити висновок, що при продажу самостійно виготовлених товарів/послуг потрібно орієнтуватися на ринкову вартість ідентичних або однорідних товарів (послуг).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали